Osłona, taca, specyficzny element z tworzywa sztucznego? Zadbamy by Twoja idea się urzeczywistniła od pomysłu do gotowego produktu dzięki termoformowaniu
próżniowemu. Termoformowanie próżniowe nie ma dla nas tajemnic, jednak wiemy, że dla Ciebie jest środkiem, sposobem do wykonania elementu, który stanowi większą całość projektu. Rozumiemy ten proces i przeprowadzamy Cię w nim krok po kroku.
Jak projektujemy i wykonujemy elementy?
Na terenie naszej firmy, na ponad 6 ha powierzchni znajduje się kilka hal produkcyjnych. Wyspecjalizowaliśmy się w kompleksowej obsłudze, która obejmuje wykonywanie wysokiej jakości elementów w technologii termoformowania próżniowego tworzyw sztucznych. Ale wykonanie, produkcja elementu jak taca, osłona to tylko jeden etap.
Niemniej istotne jest dla nas wsparcie klienta w doborze materiałów i właściwe zaprojektowanie geometrii elementu. Następnie wykonanie wszystkich niezbędnych narzędzi służących produkcji. W ślad za tym pojawiają się prace przygotowawcze obejmujące wykonanie form, uchwytów CNC, uchwytów montażowych i dedykowanych rozwiązań transportu międzyoperacyjnego i pakowania.
Co zyskasz pracując z nami?
- Minimalizujemy ryzyko produkcji
Klientom zapewniamy kompleksową usługę, co jest komfortowym rozwiązaniem, gdyż Twój projekt trafia do jednej firmy, prowadzi Cię w nim opiekun, doradca krok po kroku. Jest to wygodne, ale i przyjazne czasowo, skracamy proces produkcji choćby projektując narzędzie na terenie własnego zakładu. Współpracując z jednym partnerem minimalizujesz ryzyko błędów, które wynikają z wieloetapowej komunikacji pomiędzy różnymi firmami. Wystarczy, że mają różne standardy, inaczej pojmują odchylenia i produkcja może się wydłużać lub komplikować.
- Bezkompromisowa jakość wykonania
Jesteśmy bardzo wymagający i wciąż się doskonalimy. Prowadząc prace badawczo-rozwojowe opracowaliśmy technologie produkcji, które pozwalają wytworzyć z tworzyw termoplastycznych osłony stabilne wymiarowo. Uzyskujemy korzystne parametry, jak wysoką sztywność poprzez zastosowanie struktur zaprojektowanych w wyniku analiz inżynierskich. Nie tylko tworzywo, ale przede wszystkim know-how specjalistów pozwala na bezkompromisową jakość. Sami siebie sprawdzamy i robimy to wnikliwie, pozwala na to specjalistyczny sprzęt – ramię pomiarowe, które wyłapuje wszelkie odchylenia od norm.
- Zadbasz o dobre dziś – ekologicznie
Przez 30 lat wiele projektów nauczyło nas działać mądrze, z poszanowaniem ekonomii i ekologii. Nie marnujemy. Nasze procesy produkcyjne projektujemy zgodnie z koncepcją „cradle to cradle” czyli gospodarką obiegu zamkniętego. Ekologiczne wytwarzanie produktów tego typu zaczyna się od planowania procesu produkcji. Elementy są tworzone w taki sposób, aby można było bez trudu odzyskać z nich jak najwięcej surowców do ponownego wykorzystania. Wszelkie powstające w ramach procesu obrzeża, pozostałości o frezowaniu nadają się do recyklingu.
- Zyskasz lepsze jutro – recykling
Odpowiednio dobrane materiały, bezkompromisowy proces produkcji powoduje, że pod naszym dachem powstają elementy wysokiej jakości, które służą wiele lat klientom, z powodzeniem realizując funkcje użytkowe. Co jednak, gdy dany komponent zostanie wycofany z użytkowania? Nasze osłony po demontażu mogą być rozdrobnione i z powodzeniem wykorzystane w nowym produkcie. W trosce o środowisko i wspólną przyszłość idziemy nawet o krok dalej – oferujemy odkup elementów po zakończeniu cyklu życia.
Wszystkie elementy wyprodukowane z tworzyw sztucznych w ramach naszych nowych technologii będą w 100% nadawały się do całkowitego przetworzenia po zakończeniu cyklu życia i zmniejszenie śladu węglowego.
Czy Twój dostawca to potrafi? Te cztery argumenty pokazują nasze podejście do termoformowania próżniowego. W Twoim projekcie także wykażemy się wiedzą i zaangażowaniem w kwestie jakości, rzetelności i ekologii. Wiemy jednak, że każdy projekt jest inny, dlatego porozmawiaj z naszym doradcą o swoich potrzebach.
Obserwuj nas w mediach społecznościowych
Może Cię zainteresować również:
- Ślad węglowy przedsiębiorstwa. Czym jest i kto musi go obliczać? Czy ślad węglowy stanie się przyszłością odpowiedzialnego biznesu? Z pewnością staje się on kluczowym wskaźnikiem dla firm dążących do zrównoważonego rozwoju i redukcji negatywnego wpływu na środowisko. Dzisiaj obliczanie śladu węglowego to jednak nie tylko moda czy etyka – dla niektórych firm to również obowiązek wynikający z najnowszych przepisów. Co jeszcze warto wiedzieć? W tym …
Ślad węglowy przedsiębiorstwa. Czym jest i kto musi go obliczać? Read More »
- Ochrona i utrzymanie wałów przeciwpowodziowych na przykładzie Geomaxx®Kiedy wody gruntowe i emocje opadły, warto zadać sobie kluczowe pytanie: Czy z roku 1997, 2010 i z ostatnich, dramatycznych wydarzeń sprzed kilku miesięcy, wyciągnęliśmy już odpowiednie wnioski? Faktem jest, że Polska coraz częściej boryka się z problemem powodzi. Niestety pomimo bolesnych doświadczeń z przeszłości, wiele wałów przeciwpowodziowych wciąż nie spełnia odpowiednich standardów ochrony. Zapowiedzi …
Ochrona i utrzymanie wałów przeciwpowodziowych na przykładzie Geomaxx® Read More »
- Zastosowanie tworzyw sztucznych w przemyśleCzy wiesz, co łączy butelkę kultowego szamponu Familijnego z osłoną silnika w Tesli Modelu 3? Otóż więcej, niż można się tego spodziewać. Tworzywa sztuczne odgrywają dziś kluczową rolę w nowoczesnych procesach przemysłowych – od przedmiotów codziennego użytku po zaawansowane technologicznie komponenty wykorzystywane w motoryzacji, lotnictwie i budownictwie. Ich wszechstronność i innowacyjność nie mają sobie równych. …
- Czym różni się taca ABS od woreczka foliowego HDPE?Solidna i wytrzymała taca z ABS oraz lekki, delikatny woreczek z HDPE. Na pierwszy rzut oka to całkowicie odmienne przedmioty – pierwszy króluje głównie w przemyśle, a drugi towarzyszy nam również niemalże każdego dnia, chociażby podczas zakupów czy późniejszym przechowywaniu żywności. Ale czy rzeczywiście są aż tak różne, jak mogłoby się wydawać? Oba materiały, choć …
Czym różni się taca ABS od woreczka foliowego HDPE? Read More »