Vacuum
GEOMAXX
Geokrata na skarpy to skuteczne rozwiązanie do wielu inwestycji. Nie bez powodu najczęściej wybierane są te o wysokości 5, 10 oraz 15 centymetrów. Wybór odpowiedniej wysokości geokraty to nie tylko kwestia techniczna – to fundament sukcesu całego projektu. Właściwie dobrana geosiatka Geomaxx® zapewnia nie tylko stabilność konstrukcji, ale także jej długoterminową funkcjonalność. Która opcja będzie … Geokrata na skarpy o…
Kim był klient? Budimex – jeden z największych generalnych wykonawców w Polsce, realizujący kluczowy odcinek drogi ekspresowej S11 na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Projekt obejmował budowę drogi łączącej Koszalin z Zegrzem Pomorskim, odcinka istotnego zarówno dla rozwoju infrastruktury regionu, jak i ochrony jego cennych walorów przyrodniczych. PROBLEM KLIENTA BUDIMEX: ROZWIĄZANIE: Na … Dedykowane ogrodzenie dla ochrony…
Czy ślad węglowy stanie się przyszłością odpowiedzialnego biznesu? Z pewnością staje się on kluczowym wskaźnikiem dla firm dążących do zrównoważonego rozwoju i redukcji negatywnego wpływu na środowisko. Dzisiaj obliczanie śladu węglowego to jednak nie tylko moda czy etyka – dla niektórych firm to również obowiązek wynikający z najnowszych przepisów. Co jeszcze warto wiedzieć? W tym … Ślad węglowy przedsiębiorstwa. Czym…
Kiedy wody gruntowe i emocje opadły, warto zadać sobie kluczowe pytanie: Czy z roku 1997, 2010 i z ostatnich, dramatycznych wydarzeń sprzed kilku miesięcy, wyciągnęliśmy już odpowiednie wnioski? Faktem jest, że Polska coraz częściej boryka się z problemem powodzi. Niestety pomimo bolesnych doświadczeń z przeszłości, wiele wałów przeciwpowodziowych wciąż nie spełnia odpowiednich standardów ochrony. Zapowiedzi … Ochrona i utrzymanie wałów…
Czy wiesz, co łączy butelkę kultowego szamponu Familijnego z osłoną silnika w Tesli Modelu 3? Otóż więcej, niż można się tego spodziewać. Tworzywa sztuczne odgrywają dziś kluczową rolę w nowoczesnych procesach przemysłowych – od przedmiotów codziennego użytku po zaawansowane technologicznie komponenty wykorzystywane w motoryzacji, lotnictwie i budownictwie. Ich wszechstronność i innowacyjność nie mają sobie równych. … Zastosowanie tworzyw sztucznych w…
Solidna i wytrzymała taca z ABS oraz lekki, delikatny woreczek z HDPE. Na pierwszy rzut oka to całkowicie odmienne przedmioty – pierwszy króluje głównie w przemyśle, a drugi towarzyszy nam również niemalże każdego dnia, chociażby podczas zakupów czy późniejszym przechowywaniu żywności. Ale czy rzeczywiście są aż tak różne, jak mogłoby się wydawać? Oba materiały, choć … Czym różni się taca…
Geosiatka komórkowa to rozwiązanie, które stale zyskuje na znaczeniu w budownictwie drogowym, zwłaszcza na terenach o trudnych warunkach gruntowych. Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się tematowi. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na takie i inne pytania: Innowacyjne rozwiązanie do stabilizacji gruntu o miękkim podłożu? Dzięki swojej unikalnej strukturze, przypominającej plaster miodu, GEOMAXXⓇ zapewnia efektywną stabilizację podłoża, … Geosiatka komórkowa w budownictwie…
Mikroplastik to temat, który wciąż budzi wiele emocji i kontrowersji. Coraz częściej słyszymy o jego szkodliwym wpływie na zdrowie oraz obecności w oceanach i organizmach żywych. Czym jednak właściwie jest mikroplastik i skąd pochodzi? Czy rzeczywiście butelki PET oraz inne produkty z tworzyw sztucznych są jego głównym źródłem? Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się tematowi, wokół … Czym jest mikroplastik? Read…
Plastik plastikowi nierówny. W dzisiejszym wpisie przeanalizujemy właściwości polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), który jest uznawany za najlepszy materiał do recyklingu. Produkuje się z niego butelki na mleko, soki czy środki chemiczne, a droga od popularnych opakowań, do branży automotive czy budowlanej jest krótsza, niż mogłoby się wydawać. Istnieje bowiem wiele korzyści (zarówno tych ekonomicznych, … Czy wszystkie opakowania z…
Odkryj rozwiązanie, które w prosty, ekologiczny i relatywnie tani sposób zapewnia wzmocnienie podłoża. O czym mowa? Oczywiście o geosiatce komórkowej, której wyróżnikiem jest unikalna konstrukcja, pozwalająca na wykorzystanie nawet niskiej jakości kruszyw, jako materiału zasypowego. Efekt? Znaczące obniżenie kosztów całej inwestycji budowlanej! To jednak nie koniec wszystkich korzyści geosiatki komórkowej, bowiem jest to rozwiązanie niezwykle … Jak powstaje geosiatka komórkowa?…
Tworzywa biodegradowalne zyskują na popularności jako potencjalne rozwiązanie problemów związanych z gospodarowaniem odpadami. Jednak czy stanowią one jedyny kierunek zrównoważonego rozwoju? Badania przeprowadzone przez fundację WWF (Word Wide Fund For Nature) wykazują, że w ciągu ostatnich 65 lat produkcja plastiku wzrosła z 2 milionów do aż 348 milionów ton. Tymczasem systemy recyklingu po prostu… nie nadążają. … Co to są tworzywa…
Tworzywa sztuczne są wszechobecne w naszym codziennym życiu, a dynamiczny wzrost produkcji materiałów wykonanych z polimerów obserwujemy od początków lat 50. ubiegłego wieku. Dzisiaj wiele osób wręcz nie wyobraża sobie życia bez wszechobecnego plastiku. Uniwersalność i relatywnie niski koszt produkcji to cechy, które sprawiły, że tworzywa sztuczne stały się wręcz niezastąpione w wielu aspektach naszej … Wady i zalety tworzyw…
Gdy inni mówią o ekologii, wysokiej jakości i kompetencjach – my działamy. I mamy na to dowody od zadowolonych klientów, jak i certyfikaty niezależnych instytucji. Dlatego możemy stać się Twoim solidnym partnerem w biznesie. Rzetelny partner to wsparcie Twojego projektu Cenimy sobie zaufanie naszych klientów. Wiemy, że od naszego podejścia wiele zależy, nierzadko powodzenie całego … Jak Geo Globe Polska…
Osłona, taca, specyficzny element z tworzywa sztucznego? Zadbamy by Twoja idea się urzeczywistniła od pomysłu do gotowego produktu dzięki termoformowaniupróżniowemu. Termoformowanie próżniowe nie ma dla nas tajemnic, jednak wiemy, że dla Ciebie jest środkiem, sposobem do wykonania elementu, który stanowi większą całość projektu. Rozumiemy ten proces i przeprowadzamy Cię w nim krok po kroku. Jak … Krok po kroku przez…
Termoformowanie próżniowe jest procesem technologicznym, podczas którego z zamocowanych w specjalnych ramach płaskich płyt podgrzanych do określonej temperatury charakterystycznej dla danego termoplastycznego tworzywa sztucznego- formuje się wyroby o określonych kształtach.Formowanie pożądanego kształtu przeprowadza się w momencie, kiedy tworzywo jest w stanie wysokoelastycznym. Pomiędzy rozgrzaną płytą a narzędziem (formą) wytwarzane jest podciśnienie, a pod wpływem ciśnienia zewnętrznego następuje odkształcenie … Termoformowanie – przebieg i…
Co to jest i do czego służy geokrata komórowa? Technologia geosyntetyku komórkowego została opracowana przez amerykańskiego inżyniera Gerego Bacha. Wspólnie z korpusem armii Amerykańskiej, w latach 70 ubiegłego wieku opracował system taśm, zgrzewanych ze sobą ultra-dźwiękowo. Po rozłożeniu układały się w kształt plastra miodu. Opracowana technologia zadebiutowała podczas operacji wojskowej „Pustynna Burza”, gdzie zapewniła stabilizację … Geosiatka komórkowa – geosyntetyk…
Wiceprezes Dobrochna Kochańska oficjalnym Członkiem Business Center Club
Geo Globe Polska Ambasadorem Polskiej Gospodarki w eksporcie
Zaczyna się od pomysłu Jeżeli Producent ma pomysł na nowe urządzenie lub maszynę to najprawdopodobniej będzie ono mieć obudowę lub osłonę. Kiedyś większość obudów wykonywana była z blachy. Obecnie coraz częściej stosowanym materiałem jest tworzywo sztuczne (tzw. plastik). Dlaczego? Ponieważ plastik jest lżejszy niż blacha dzięki czemu nawet duże osłony i obudowy pozwalają ograniczyć wagę … Jak powstają osłony z…
Początki nowej branży Za początki termoformowania czyli kształtowania tworzyw sztucznych na maszynach zwanych termoformierkami można uznać lata 30 XX wieku. W ówczesnym czasie wiele wysiłku rozwojowego włożono w tworzenie akrylowych osłon samolotów, na które było duże zapotrzebowanie. Podobnie jak i obecnie również używano arkuszy płyt, form i maszyn. Proces wyglądał oczywiście inaczej niż obecnie. Ani … Krótka historia o termoformowaniu…
Reprezentacja Geo Globe Polska wzięła udział w organizowanym końcem sierpnia br. Runmageddonie, który tym razem odbył się pod Krakowem. Motto imprezy mówi samo za siebie – siła i charakter rodzą się w błocie. Runmageddon to bieg przeszkodowy OCR (obstacle course race), który jest wyścigiem w ekstremalnych warunkach poprowadzonym przez ekstremalne przeszkody. Nie bez powodu towarzyszą mu kolory … Runmageddon 2020 Read More…
Geo Globe Polska otrzymuje znak „myślimy ekologicznie”, który jest potwierdzeniem, że firma stara się w swojej działalności gospodarczej wdrażać rozwiązanie proekologiczne. Firma „Geo Globe Polska” Sp. z o.o. – Sp.k. w okresie 09.2014 – 03.2015 uczestniczyła w projekcieszkoleniowo-doradczym pt. Silna Marka – Zielona Marka.Dedykowani pracownicy firmy odbyli szkolenia, które miały na celu pogłębienie wiedzy z … Myślimy ekologicznie Read More…